Теорія пам’яті

Пам’ять — психічний феномен, який полягає в закріпленні, збереженні та наступному відтворенні минулого досвіду, що дає можливість його повторного застосування в життєдіяльності людини.

Механізм пам’яті досі незрозумілий. Дослідження лише тільки почали проясняти біохімічні й електричні основи її функціонування.

Піонером в дослідженні пам’яті людини вважається Герман Еббенгауз, який провів експерименти на собі (основною методикою було заучування безглуздих списків слів та словосполучень). Одне із найважливіших відкриттів Еббінгауза полягало в тому, що якщо список не дуже великий (звичайно 7), то його вдається запам’ятувати відразу після першого прочитання (звичайно список елементів, які можна запам’ятувати відразу, називають об’ємом короткочасної пам’яті). Другий закон встановлений Еббінгаузом – кількість збереженого матеріалу залежить від проміжку часу з моменту заучування до перевірки (так називаємо «крива Еббінгауза»). Також був відкритий позиційний ефект (виникаючий, якщо запам’ятована інформація по об’єму перебільшує короткочасну). Він заклечається в тому, що легкість запам’ятовування даного елементу залежить від місця, яке він займає в ряду. Тобто, легше запам’ятовуються перші та останні елементи інформації.

Враження, що їх одержує людина, відображуючи об’єктивну дійсність через свої органи чуття чи у процесі розумової діяльності, не зникають безслідно, а фіксуються в мозку і зберігаються в ньому у вигляді образів, уявлень про об’єкти та явища, що сприймалися раніше. У разі потреби набутий досвід може бути відтворений і використаний у діяльності.
Закріплення, зберігання та наступне відтворення людиною її попереднього досвіду називається пам’яттю.
Пам’ять є підгрунтям психічного життя людини. Завдяки пам’яті людина може здобувати необхідні для діяльності знання, вміння та навички.

Реклама

Теорія пам’яті: Один комментарий

  1. Уведомление: Реферат — Память | UKRUBEKAZ

Отзывы

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

w

Connecting to %s